אטרקטיב ניהול השקעות

פיזור תיק השקעות

פיזור תיק השקעות

פיזור השקעות  נועד להקטין סיכון ותנודתיות.  הפיזור  נעשה  בכמה דרכים. פיזור בין ענפים שונים,  כלומר הכספים יושקעו במגוון ענפים ולא באחד, מתחומים שונים.  לכל ענף ותחום ניתנת גם דרגת סיכון, כי ידוע שלכל תחום יש סיכונים שונים ורמת הסיכון שונה בין כולם. לכן תפקיד מנהל ההשקעות ליצור משקל נכון במסגרת הפיזור בין הענפים השונים.  בכל תקופה יש בשוק הגלובלי סיכונים מתחלפים שמשפיעים על כל תחום בצורה אחרת כל פעם. כמו שינויי מטבע, מהפכות, חומר גלם, אינפלציה, פוליטיקה וכדומה.  מנהל השקעות מקצועי ידע את רמת הסיכון של אותה תקופה לכל ענף ויפעל בהתאם.

פיזור נוסף שחשוב, הוא פיזור בין שווקים, בשוק הגלובלי של היום  ניתן לסחור בכל העולם , בצורה מהירה וכך לגוון בין שווקים  שונים. צריך כמובן לקחת בחשבון שינויי מטבע. ישנם שווקים שהצמיחה בהם בתקופה מסויימת  גדולה ממקומות אחרים  ומנהל השקעות צריך לדעת את הפיזור האופטימלי הגלובלי, כי גם לשווקים השונים בעולם יש תנודתיות שונה ורמת סיכון שונה.

פיזור במניות הוא חשוב, אבל היום רמת הפיזור למשקיע הגלובלי היא הרבה יותר גדולה. לדוגמא השקעה בסחורות, מוצרים פיננסיים שונים וכדומה, לזה ניתן להוסיף אפשרויות הגנה וגידור במגוון אפשרויות.

בחברת אטרקטיב, שמים דגש על פיזור מקצועי וגלובלי במגוון דרכים. נשמח לענות על כל שאלה .