סחורות

השקעה בסחורות  מאפשרת למשקיעים לפזר סיכון בתיק הנכסים. שוק הסחורות מתנהל בבורסות ללא מעבר  של סחורה, הכל במחשב. הגורם העיקרי המשפיע על מחיר הסחורות  הוא היחס בין הביקוש להיצע. כשיש מחסור בסחורה מסוימת עולה מחירה וכשנוצר עודף מחירה יורד. גם חשש ממחסור עתידי בסחורה יכול לעלות מחיר של סחורה למרות שבפועל אין מחסור. לכן למשברים מדיניים, מלחמות, פעולות טרור  וסכסוכים בינלאומיים השפעה גדולה על מחירי הסחורות

גם צמיחה בפעילות כלכלית מביאה לגידול בדרישה לסחורות ולעליה במחיר. מיתון עולמי או ירידה בפעילות כלכלית יורידו את הביקוש לסחורות. מזג אויר הוא גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בהשקעה בחלק מהסחוריק השונות. לדוגמא בסחורות חקלאיות שגדלות בתנאי מזג אויר שונים , גורם מזג האויר הוא גורם חשוב בניתוח השקעה בסחורות כאלה.

דוגמאות לזירות מסחר עיקריות בעולם. בורסת הסחורות של ניו-יורק, בורסת הסחורות של שיקגו, CBOT ן-CME, ובורסת המתכות של לונדון LME. עיסקאות בחוזים עתידיים ואופציות על חוזים הן ממונפות וככרוכות בסיכון רב, אך גם בפוטנציאל רווחים גדול. תעודות סל שהונפקו בבורסות השונות עוקבות אחר מחירן של הסחורות השונות. תעודות אלו הן אפיק השקעה נוח בפיזור תיק השקעות גלובלי.

יש אפשרות להשקיע בעקיפין בסחורות על ידי רכישת מניות בחברות העוסקות בהפקת סחורות . חברות אלו מושפעות באופן ישיר ממחירי הסחורות והדוחות שלהם מנתחים בצורה מקיפה את ההשפעה של כל חברה ממחיר הסחורה הרלבנטי למוצרים שלה.

סיבה נוספת להשקיע בסחורות  היא חוסר המתאם עם שוק המניות והאגח. נכס שנע בחוסר מתאם עם שוק ההון יכול לשמש פיזור יותר אופטימלי  כאשר סחורות לעיתים משמשות אלרנטיבה מול שוק ההון בזמני משבר. השקעה בסחורות יכולה להניב תשואה עודפת בתקופה לא שיגרתית.

 

אטרקטיב נותנת ללקוחותיה מידע מפורט על אפשרויות ההשקעה השונות בשוק הסחורות. לפרטים נוספים נא להשאיר טלפון ואי מייל ונשמח לתת מידע נוסף.