אפיקי השקעה

העולם הגלובלי מאפשר למשקיעים לפזר את ההשקעה במגוון השקעות  ומוצרי השקעה שמאפשרים לו ליצור פיזור רחב ככל שניתן. קיימים בעולם מוצרים פיננסיים שונים  שנותנים מענה פיננסי למשקיעים שונים.

לדוגמא, ניתן היום להשקיע  במזג האויר כנכס בסיס באמצעות אופציות וחוזים עתידיים. כלומר ניתן להרוויח מהתחממות גלובלית או תופעות טבע.  שינויים במזג האויר משפיעים על הכלכלה באפן ישיר ועקיף, על ענפי תעשיה וחקלאות שונים.

בורסת הסחורות של שיקגו מאפשרת (CMEׁ)מאפשרת למשקיעים שחשופים לפגעי מזג האויר להשקיע בצורה ספקולטיבית בשינויי מזג האויר, למרות שמדובר בנכס לא מוחשי. דוגמא למגזר שמושפע משינויי מזג האויר הוא מגזר הדשנים. מזג אויר קשה עשוי לפגוע משמעותית בגידולים חקלאיים. ירידה זו פוגעת באופן ישיר ברווחיות  של החברות בענף. על כן גידור השקעה בחברות הדשנים הוא לעיתים חיוני כשיש מידע על אירוע מזג אויר מסוים, או אפשרות לבצע השקעה ספקולטיבית.

ישנו מגוון גדול של השקעות מזג אויר, שפזורים ברחבי העולם, ישנם מכשירים על טמפרטורות ממוצעות שבועיות חודשיות ועונתיות, תחזיות לקרה, לשלגים והוריקנים באזורים נבחרים.

מזג האויר הוא רק דוגמא למגוון הגדול של מכשירי השקעה הקיימים השוק. במגוון הזה ניתן להוסיף את אופציות המעוף, תעודות הסל, קרנות גידור, חוזים עתידיים וכו.

אטרקטיב מזמינה לקוחות שמעוניינים במידע נוסף על השקעות אטרקטיביות פיקנטיות יותר ברמות סיכון שונות, להשאיר אי מייל וטלפון.